Субота, 20.04.2024, 08:27Вітаю Вас Гість | RSS
Школа "Надія"
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 19
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Відгук та рецензія на роботу Маркіної Катерини Сергіївни


Відгук на роботу
Маркіної Катерини Сергіївни
«Про що розповіли фронтові трикутники»


Робота «Про що розповіли фронтові трикутники» носить творчий характер, її зміст відповідає віковим та пізнавальним можливостям автора. Тема науково-дослідницької роботи відповідає напряму секції історії рідного краю відділення історії. Робота ґрунтується на науковій основі, містить посилання на відповідні наукові джерела, дані власних пошуків, спостережень, досліджень та їх аналіз на основі історичних фактів, відображає власну позицію дослідника.
В роботі чітко відображені аспекти: визначена мета, що відповідає темі роботи, актуальність та доцільність обраної теми, об’єкт та предмет дослідження, методологія дослідження. Мета роботи полягає в дослідженні життєвого шляху земляка гвардії лейтенанта Ковтуна Федора Сергійовича в роки Великої Вітчизняної на фоні воєнних подій 1942-1944 років.
Предметом дослідження є життєвий шлях Ковтуна Ф. С. в роки Великої Вітчизняної війни. Об’єктом дослідження стали пожовклі від часу трикутники фронтових листів, які характеризують душу мужнього і хороброго захисника Батьківщини, люблячого чоловіка і ніжного батька, людини, яка присвятила все своє життя людям, країні, і які передані до секції історичного краєзнавства, що працює на базі Чернігівського територіального відділення МАН України при Чернігівській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів «Надія» Лавровою В. Ф. Краще за всі нинішні писані-переписані підручники, вони доносять до нас народну правду про ту страшну війну. Тому робота є надзвичайно актуальною, так як подвиги не мають обмеження по віку. У вступі автор аргументує вибір теми дослідження. Важко читати ці фронтові листи, бо вони дотикаються до самих глибоких струн душі. В цих листах значущим є все. Листаєш пожовклі від часу фронтові трикутники, і перед очима проходять картини тих страшних днів.
Робота побудована за структурою, що відповідає основним вимогам до написання та оформлення учнівських науково-дослідницьких робіт. Зміст основної частини роботи відповідає меті та повністю її розкриває.
Матеріал викладено чітко, логічно, послідовно, грамотно, емоційно.
Додатки містять достовірні результати пошукової роботи, дослідження, проведені автором роботи, які доповнюють зміст основної частини роботи.
Матеріали, представлені в роботі, мають неоціненне значення для виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму, відданості, високих моральних якостей.
Науковий керівник, вчитель Чернігівської
спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів «Надія»: Л.В.Стрижеус

Рецензія на роботу
Маркіної Катерини Сергіївни
«Про що розповіли фронтові трикутники»

Автор роботи акцентує увагу на тому, що історія України доби війни 1939–1945 років посідає провідне місце в усьому вітчизняному історіописанні. За минулі роки зусиллями професійних істориків, суспільствознавців, політиків, публіцистів, письменників, керівних діячів країни, воєначальників та пересічних свідків тих подій створено величезний масив літератури, в якому зафіксовано тисячі й тисячі імен безпосередніх учасників війни, різноманітні факти і події. По закінченню війни вивчення подій воєнного часу залишалося у центрі уваги дослідників. Найбільш активно дослідники вивчали і висвітлювали бойові дії Червоної армії та битви за визволення України, участь окремих полків і дивізій, армій і фронтів у бойових діях. Перед істориками і надалі залишається актуальним відповідальне завдання об’єктивного відтворення історії періоду Другої світової війни на підставі комплексного вивчення всіх можливих і доступних джерел інформації.
Автор листів – політрук, лейтенант Федір Олексійович Ковтун - до війни був вчителем, а згодом керівником Чернігівського райвиконкому. Фронтові трикутники – це сторінки живого щоденника його фронтових буднів. Крізь сім десятиліть вони доносять до нас подих життя, що згасло у мареві немилосердної війни, думки і почуття, які примушують нас замислитися і схилити голову перед воїном-визволителем.
Мета роботи полягає в дослідженні життєвого шляху земляка гвардії лейтенанта Ковтуна Ф. С. в роки Великої Вітчизняної на фоні воєнних подій 1942-1944 років.
Предметом дослідження є життєвий шлях Ковтуна Федора Сергійовича в роки Великої Вітчизняної війни. Об’єктом дослідження стали пожовклі від часу трикутники фронтових листів, які оприлюднено вперше через 67 років.
В ході дослідження використано методи: експедиційні спостереження, (відвідування меморіального комплексу в м. Слободзея), історико -хронологічний (огляд літератури, пошукова робота в мережі Інтернет), метод обробки даних (вивчення документів із архіву сім’ї Ковтуна Ф.С.).
Новизна роботи полягає в тому, що в ній вперше дано аналіз подій 1942-1944 років у співставленні з фактами, описаними воїном в трикутниках з фронту, а на фоні воєнних подій – розкрита велич душі і доля людини, яка прожила прекрасне і героїчне життя.
В додатках наведено допоміжні матеріали, які посилюють повноту сприйняття матеріалу: біографічні дані Ковтуна Ф.С., копії витягу із госпітальної книги, наказу головного управління кадрів народного комісаріату оборони СРСР про виключення із списків Червоної армії, іменного списку безповоротних втрат офіцерського складу частин 10 Гвардійської повітряно - десантної Криворізької червоногвардійської дивізії, фронтових листів Ковтуна Ф.С. до своєї дружини Протас Г.П., повідомлення про бойові заслуги Ковтуна Ф.С., копії повідомлень про його загибель, фотографії з місць загибелі та поховання, відеозапис про відвідування Меморіалу Слави в м. Слободзея Придністровської республіки 08.05.2102 -09.05.2012.
Робота є надзвичайно актуальною, так як тема Великої Вітчизняної буде актуальною доти, поки існуватиме людство. Матеріали, представлені в роботі, мають дуже важливе значення для виховання учнівської молоді, може використовуватися як на уроках історії рідного краю, так і в позакласній роботі.
Вчитель історії та правознавства
Чернігівської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів
«Надія» Чернігівської ради Запорізької області: О.В.Мирошниченко
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту
  • Create a free website
  • uCoz Community
  • uCoz Textbook
  • Video Tutorials
  • Official Templates Store
  • Best Websites Examples